Get Adobe Flash player

Liturgia Dnia

rok wiary

Odpust w Walkowicach

      DSC 0976    14. września na Mszy świętej  podczas uroczystości odpustowych ponownie gościliśmy Biskupa Grzegorza Balcerka, który kończył wizytacje w naszej parafii. Ksiądz Biskup ponownie podkreślał rolę miłości w życiu każdego z nas. Mówił, jak ważną rolę w dzisiejszych trudnych czasach ona odgrywa. Odnosił się także do nawiedzenia Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego  w naszej parafii, a także wyjątkowego momentu beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Ksiądz Biskup polecił nam, abyśmy zaznajomili się ze słowami błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które są zaproszeniem do oddziaływania miłością w rodzinie, w domu, w pracy, wśród przyjaciół, wszędzie. Tak, aby zacząć przemieniać świat od siebie, od najbliższego otoczenia.

    Prymas mówił, że „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. Pozostaje nam tylko zacząć już dziś żyć tym programem.

    1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę).
    2. Myśl dobrze o wszystkich – nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.
    3. Mów zawsze życzliwie o drugich – nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.
    4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.
    5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.
    6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.
    7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.
    8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.
    9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.
    10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.