Od dnia 23 kwietnia 2018 przeprawa promowa w Walkowicach
wznawia kursowanie na rzece Noteć

www.Walkowice.pl

Aktualności

Walkowicki dzwon

     PART 1538408510843  „Walkowice, nieduża wieś położona na skraju puszczy nadnoteckiej, leży na wzniesieniu przy skarpie doliny Noteci. Wieś ciekawie położona. Na Noteci śluza. Po środku wsi dzwon, który niegdyś dzwonił na obiad, śmierć i pożar”.
Te zdania pochodzą z Kroniki Walkowic. Niestety zbyt wielu informacji dotyczących naszego dzwona nie posiadamy, prócz słownych przekazów.. Dzwon od lat już nie dzwonił. Obecnie został zdjęty, a o jego dalszych losach będziemy informować na naszej stronie wkrótce.

 

Remont drogi w Walkowicach

DSCF8744    Okres wakacyjny to czas, gdy jako kierowcy zmuszeni jesteśmy pogodzić się w wieloma utrudnieniami na drogach z powodu remontów. Takie utrudnienie powstało także w Walkowicach, jednak chyba nikomu w Walkowicach to nie przeszkadzało. Na drogę, która powstała koło świetlicy wiejskiej mieszkańcy Walkowic, a w szczególności mieszkańcy tej ulicy, czekali od dawna.
I w końcu jest! Wykonawca- firma Viabud z Walkowic. Efekt końcowy widoczny na zdjęciach poniżej.

W trakcie prac:Efekt końcowy:Dzień Dziecka

E5 (4)

     9.czerwca 2018 r. w Walkowicach na boisku sportowym odbył się Dzień Dziecka. Obchody tego święta zainaugurowały przedszkolaki. Następnie nasi najmłodsi mieszkańcy bawili się w towarzystwie animatorów. Ostatnim punktem programu był przyjazd OSP z Sarbii. Piana, jak można się było spodziewać, była hitem tego dnia! ​